Na téma..

AU?

30. ledna 2011 v 18:34 | Roniee ♥
Řež
Sebevražda. Je to zvláštní, zamýšlet se nad tím. Zamýšlet se jestli je sebevražda správná věc. Je to řešení? Dá se to jinak? Zvládla bych to?
Kolem tohoto tématu je strašně moc spekulací, všichni se o něm chtěj bavit, ale jak, když se pořádně nedokážou vžít do ojedinělého člověka. Když mu nemohou pomoct. Empatičnost je ta vlastnost, ta která hodně lidem chybí, ta bez které by to prostě nešlo. Jsem dost empatická?
Vím, že je to dost citlivé téma, a to nejenom pro mě, nebo pro mé přátelé. Nejvíc mi vrtá hlavnou myšlenka, jestli bych to dokázala. Jestli bych se na pokraji sil, dokázala zabít, jednoduše, vymazat se ze světa. Jak moc by to pro mě bylo těžké? Nejhorší zjištění je pro mě, že bych na to byla silná. Kdyby mě tu nedrželo jen pár provázků, pár, věcí které tvoří smysl života. Ať už je to ta hrstka přátel, rodina nebo ... jenom pohled na vycházející slunce, třpytivej sníh a spoustu sraček, bez kterejch bych se jednoznačně obešla.

Babička říkala, že každej, kdo skočí z mostu, z okna, každej kterej po sobě vystřelí nebo tak, že každej lituje, a to ať už se z toho dostane nebo ne. Že prý na tu malou vteřinku, na tu nanoseknudu zalituje. Třeba uvidí východisko nebo tak. Jiná teta povídá, že ty lidi jsou blázni, v tom se s ní vždycky přu. Vím, že je těžké stát na tzv. hranici zlomu. Kolikrát jsem se chtěla vážně zabít... řešila jsem to ranama do ramene. Mám tam táhlé jizvy a ty se nestratěj, škoda. Musim si dávat pozor před rodičema, před kamarádama, už mě to unavuje.
Jak bych se asi zabila? Práškama? Ne to ne, otrava je jedna z nejhorších smrtí. To vám nejdřív začnou zvracet orgány, a vy se začnete dusit. Podřezáním? Klasika, ale nedokázala bych nečině koukat jak mi krvácí ruka, nechtěla bych čekat. Asi skok nebo průstřel... jelikož nemam pistoli, tak asi skok, ale u toho bych se bála,  že bych přežila. Jen bych byla postižená (podotýkam, ještě víc než jsem) a oni by se o mě museli starat. Ne, na to nemam. A co lano? Ne, to ne ani se nějak nebojim bolesti, ale spíš tý zoufalosti, vědět, že se nezachránim a ještě se pět minut svíjet. To neni nic pro mě...
Po mottu "Nechceš? Nemusíš!" Je taky jedno... "Nemůžeš? Přidej!" a tim se začínám pomalu ale jistě řídit. Vždycky, když si myslim, že sem na dně, srazí mě ještě větší kokotina. Takže pro mě už žádný "Bude líp" nefunguje. Nakonec, každej svýho štěstí strůjce, ne?

Posmrtný život. Ano, ne?

4. ledna 2011 v 17:28 | Roniee ♥
...á. Těšila jsem se, na nové téma týdne. A jsem s výběrem spokojená. Tohle si totiž v hlavě přebíram kdykoli jdu spát, vždycky. Dřív jsem si to i vypisovala, měla jsem ze smrti strach. Ale to mě nějak přešlo. Věřím na nějaký "druhý" život. Už jen jak řekla Landa v jedný písničce "...výhodnější než ateista je bejt fantasta a basta"  a ano.. asi jsem spíš fantasta.

Co když to, co teď prožíváme (přežíváme, žijeme) je jen "zahřívací kolo"? Co když nás čeká něco mnohem horšího? Ne vlastně ne, horšího ne. Proč? Kdykoli má člověk city a prožívá nějaké emoce, tak je to špatně. Jo, jsem hloupá .. řikejte si co chcete.. ale stejně. City, pocity a emoce lidi jen uzemňují, pohoršují a zrazují. I láska a přátelství. Vedou stejně jen k nenávisti nebo ke zklamání. Zpět k tématu. Jaké to asi bude? Co nás čeká? Je to forma převtělení? Nebo se prostě jen znovu narodíme? Nebo nic?
Toď otázka. Já si to představuji tak, jako že to co nás čeká bude delší. Že se dostanem úplně jinam. Nemyslim nebe ani peklo. Ale nemyslim Zemi. Nemyslím si ani, že tu budem lítat jako duchové nebo hnít na hřbitově. Myslím, že se třeba změní pohled. A my se někam přesunem. Do vlastní "země" .. nebo spíš do vlastního území. Tam se teprve rozhodne, třeba to bude tříděné. Nebo například ... Anarchistické?? (že bych se konečně dočkala?)
Tohle všechno je podle mě o nějaký "víře" a na TU "víru" mám spíš negativní vliv, jo napsala jsem tu Landova slova o jakémsi fantazírování... ale otázka víry.. tu mi spíš přiblížila oblíbená punková kapela.. N.V.Ú.  dám vám sem text, protože nad tim je třeba zamejšlet.

Pane bože dej mi víru,
dej mi víru milovat.
Proč já musím pořád jenom..
nenávidět fakovat?

Pane bože řekni pravdu,
řekni pravdu otče náš..
Skutečně seš mezi náma,
jaký svědomí máš?

REF:
Pane bože dej mi víru,
pane bože otče náš.

Pane bože jak ti bylo,
tohle vskutku řekni mi,
když k tobě vzpínali ruce -
nevinný v Osvětimi

Pane bože usmíváš se,
na zemi je křik a pláč.
Sestup dolů, ukaž se nám
řekni co seš vlastně zač..


REF:
Pane bože ...


Zvýraznila jsem to, co by mě zajímalo. Proč tu musíme trpět. Bude to jiný? Existuje nějakej Bůh? Někdo, kdo všechno řídí? No, nevim... moc tomu nevěřim.
Abych to shrnula.Nevěřim na Boha, nemam žádné konkrétní náboženské založení, ale vím, že něco existuje. Ne přímo duchové (i když třeba na "zlé" síly věřim). Něco existuje, vím to.

Ya..ya.. YAOI!

28. prosince 2010 v 19:50 | Roniee ♥
..novej článek, novej článek, novej článek.

Do háje! Už zase nevim co psát, při tom před pár hodinama jsem měla rozmyšlené každé slovo. Teď už  si nevzpomenu ani o čem jsem chtěla povídat. Chtěla jsem napsat článek na téma Yaoi. Je mi to docela blízké, přesto, že se v anime nevyznám ani za mák. Nikdy jsem nepozorovala žádné kreslené postavičky, nečetla žádné příběhy ani nic. Sem tam jsem koukala na Naruta. Vlastně mam kamarádku, která je naprostá yaoistka, dokonce ze sebe nechává dělat chlapa.. tohle prostšě nechápu, už mi to přijde moc. Ale co, je to její věc.. ;)
Yaoi

Ale Yaoi. Ani jsem nevěděla do pondělního večera co to znamená. Navíc jakej k tomu mám vztah. Pochopila jsem, že je to kontroverzní téma. Že ho lidi většinou milují, nebo nenávidí. Já bych se přidala k těm co ho maj rádi. Nijak mě nevzrušuje (jako například nějaké Yaoistky) a radši bych se spíš přikládala k fanynkám "Yuri" - líbí se mi spíš, když se sbližujou dívky, aby jste pochopili. Vzhledem k tomu, že jsem bisexuální, se to dá pochopit, že proti Yaoi a Yuri nic nemám. Snad jen, že pořád tak moc nechápu co to je. Povídky a obrázky s homosexuálním zaměřením? A to je vše? Byla bych to ráda pochopila.. Snad se najde někdo, kdo mi to vysvětlí .. a nebo taky ne.

Ani jsem to nechtěla nějak psát. Nevím, tak to ze mě vypadlo.. Nemám ráda anime, mangu nebo něco takovýho. Ale jsem ráda, že mi do slovní zásoby připadla další slova. Yaoi a Yuri... :)

No nic, jdu napsat článek o mě. Aspoň se vyvztekam... :)
 
 

Reklama