Skins.

28. ledna 2011 v 13:58 | Roniee ♥ |  By Roniee ♥
..nevim, nevim proč. Nevim, ale posloucham Black eyed peas a mam děsnou chuť psát o skinheadech. Večerní polemizování. Možná mě za tenhle článek pár lidí vyfakuje, někteří pochopí... někteří odsoudí. Ale co. Blog je zveřejněná ukázka pochodovejch myšlenek v mojí hlavě. A změť, která se v ní odehrává je jenom mojevěc. Vy můžete jenom přidávat komentáře, obracet oči v sloup, zvracet nebo se potutleně smát. Zas tak moc mě to nežere, a to řikám kkurva pravdu.
Skins.

Stahuju si film Skinhead Attitude a jsem na něj docela dost zvědavá. Řikali, že to je fajn, říkali tomoji oblíbení skíni. Ti, co jsou proti rasové zaujatosti, proti rasovým předsudkům. Je jedno, jestli si nějak řikaj. Je jedno, kolik jim je, jak "krátký maj vlasy", co nosej na triku, jaký maj kšandy a jak maj nablejskaný a okovaný, těžký boty. I když tamten, vypadal mnohem starší ( a ty já žeru ), vlasy akorát na tři milimetry, na triku velký OI!, kšandy svěšený a bílé adidasky. Líbil se mi. Pak sem si vzpoměla na profesora... no nic.
Už mě přestává bavit, vysvětlovat všem, co, spíš kdo jsou skinheadi zač. Ale pořád to šířim dál, snažim se. I já jsem je kdysi měla za rasisty a mé strýčky jsem posílala dopryč se jejich pohádkama o smírlivosti k rase. Haha. Byla to pravda. I když, nějaké nepokoje jsou. Ani sem nechci psát, že Skinheadi maj kořeny v Jamajce a proto jim je připisováno velké množství Skáčkových Reagečkových písniček, které se zasloužili o rozšíření této kultury do Evropy, zvláště pak do Británie. A že i ptoto je Anglie moje vysněná země, do které já se přestěhuju, je to jen otázka času. Možná už příští školní rok.
Skins

BEP už v přehrávači vypínám a pro začátek si pouštim Last Strike. "Máme svoje názory co tvoří naše hnutí, proti špíně rasismu chceme stát semknutí. Dej si odchod kokote s křížem hákovým..Jo ty tomu nerozumíš? Pěstí ti napovím…" Prostě odmítám, že by skíni byli nějak rasově zaujatí. Když už, jim něco teda vadí, tak jsou to lidi bez názoru, zkorumpovaní idioti, nic nedělající drogový hipízácký máničky, okrádači státu a další "lidi" co kurvěj baztak zničenou zemi. "Cítíš pohled plný strachu a i nenávisti... Skinheads! Pozor! To jsou rasisti!--> To si myslí většina z tupého stáda, ta co hovno ví a co nás nemá rada!!!" A přesně tak nějak to teď je. Já na jednu stranu ty lidi chápu. No vemte si, že když se Orlíci prohlašovali za pravý Skíny, a zpívali v písničkách "Bílá liga, je bílá bílá vyčisti si boty, v nich je tvoje síla, Bílá liga mě zaslepila, černou duši mi vybělila..." Ale i oni teď sami (resp. Landa) přiznávají, že páru o Britskejch skinheadech vlastně neměli, a jestli měli, tak ať se k tomu raději ani nehlásej.
skins...

O den později.
Tak jsem zkoukla ty skinheady. Včera jsem musla vymáznout z kompu, přece jenom jsem ještě nějakej ten čas na antibiotikách (na těch prašivejch antibiotikách). Ale ani mi to nevadí, že mě o tom táta nechal akorát víc přemejšlet v posteli než tady u počítače.
Jak jsem povídala, zkoukla jsem ten film. Pozatek? Bylo tam spoooousty maníků z White Power (Bílá síla) kteří tam vykládali o tom, jak je být rasista okouzlující a jaké maj skvělé poslání, poslání varovat lidi před "jinejma rasama". Přitom podle mě, ani Árijská rasa neexistuje. Jsou jenom tři rasy - Europidní, Negroidní a Mongoloidní. Je tam něco o sráčích, kteří vykřikujou "My jsme Árijci, jediní správní rasově přizpůsobilí životu, na téhle bíle Zemi" ??? NEEE. Pak tam byli praví, tradiční a původní skins. Ty mi řekli to, co jsem ještě neslyšela. A možná se jen doslechla. Prostě mi to parádně rozebrali, jednu subkulturu za druhou. Počítam s tim, že se na ten film, ještě hodněkrát podívam..Dost mi dal. Hlavně o podivnínech z takzvané skupiny SHARP. Antirasisty. Sharp - PROTI RASOVÉ ZAUJATOSTI, PROTI RASOVÝM PŘEDSUDKŮM. a tečka.
Prostě, nedala jsem vám sem nějakou lekci, kdo to jsou pořádní skinheadi, o jejich subkulturách o jejich nepřpátelích o jejich politickym nadhledu, podhledu. O jejich víře, jen jsem se tak nějak chtěla zamyslet (s vaší pomocí, spíš před vašimi zraky) o tom, jak je vidí ostatní. Snad jsem sem dala dostatečně najevo, že s nimi sympatizuju a že je mi jedno, že mě odsoudíte a budete si pořát mlejt svou o "rasismu".
Skins
 


Komentáře

1 moni.ss moni.ss | E-mail | Web | 28. ledna 2011 v 19:57 | Reagovat

Já neuznávám nic, o čem pořádně ani nevím co to je. Když něco uznávám, stejně časem změním názor a jsem spíše proti. Pravda, že mě občas něco cosi nutí člověka hodnotit podle toho co dělá, jak vypadá, co má rád apod..., ale naštěstí jsem poslední dobou začala používat více svůj rozum, hehe. A tak nemůžu o nikom říct, že je makovej nebo povidlovej, když ani neznám důvody, proč má takový názor na onu věc.

2 zapplig zapplig | Web | 29. ledna 2011 v 23:10 | Reagovat

Já nejsem teda nijak rasově zaujatá. Beru lidi takový, jací jsou. Neříkám, že když někoho vidím poprvé a něco mi na něm nešmakuje, že prostě o něm něco málo neřeknu.. Ale už podle sebe vím, že třeba lidé vyčnívající v davu nemusí být hnedka namyšlení a jiné blbiny. Prostě poznat srdíčko dotyčných a pak udělat názor.. Navíc znám pár skinheadů a nevadí mi. Ale popravdě - mám z nich respekt. =)

3 TheJmoto TheJmoto | Web | 4. února 2011 v 14:46 | Reagovat

no jo, Orlík... Mrzí mě, že jsem se nenarodila dřív. V tom městě, kam jsem chodila na základku, hráli skoro každý víkend. Ale moc brzo. Dávno před tím, než jsem se narodila...
ááá. Miluju tvoje články. Miluju to, jak si jdeš za svým a je ti jedno, co ostatní řeknou. Miluju, jak se snažíš lidem všechno vysvětlit. Tak, jak to je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama