Anarchy?!!

27. prosince 2010 v 14:13 | Roniee ♥ |  By Roniee ♥


..je to dost divný, ale už ve druhém článku se tu cítím být zabydlená. Některé komentáře z minulého článku, mi udělali radost.. Oni pochopili, co znamená "Nechceš? Nemusíš.."

Rozhodnost? A kdo je rozhodnej..? Byla jsem stoprocentně rozhodlá, že v létě se nechám ostříhat dohola. Nechat si jen ofinu. Ale teď tak nějak nevim..Nejsem si ani jistá svovjí vírou. Jo jasně, anarchie. Ale co to je? Já už ani nevim, před jakou dobou, jsem si řekla, že to je směr přímo pro mě. Teď už sem se moc k Áčkařům ani nepřidávala...ale teď? Jedniě anarchie..

Minulej tejden, ještě před Vánocema, se mě jedna spolužačka z vedlejší třídy ptala - "Co je to anarchie?" Vysvětlovala jsem jí to přes dvě hodiny. Pochopila to, ale ptala se pořád dál. Lichotilo mi to. Ale pak mi položila otázku: "Být anarchista.. je dobrá věc?"  a co jí na to mam říci? Dost jsem se nad tím v poslední době zamyslela. Jo, anarchie, punk, skins - OI. To je můj život.. zas a opět.
Já.. objevila jsem novou písničku. Od Konfliktů. Dám vám jí sem. Je úžasná, jmenuje se Rebel. Už proto se mi líbí. Možná mě tim líp pochpíte :) Uvidíte, že punk neni o zlu .. tak, jako jsem jela s jednou kamarádkou v metru. Přišel krásnej cápek. Vyholený, barevný číro, vysoký a těžký boty, křivák a pierc kam se podíváš. Stoupnul si vedle nás. ONA se ho bála! A nepředstírala to! V patnácti se bojí punkáčů. HM. Ale potom, koukam koukam a na FB fotka ze školy. Ona tam stojí přímo vedle jedné nacistky. Kus ženský, vyholená hlava, těžké boty... no humus. Pak jsem se jí zeptala, jestli se náhodou nebojí spíš takovejhlech idiotů. Stoupenců Hitlera. A těch se nebojí. Zajímavé...

Nenávidim, když mě odtud někdo chce vykopat. Nenávidim, když někdo přijde a vidí co dělam na posranym PC. Nesnášim, když mě někdo dává ultimatum. "Máš hodinu, potom se musim podívat na mail" ...  "Jdi spát!!" ty vole.. jsem snad dost velká na to, abych poznala, kdy jsem natolik unavená... ach jo.
Mohol som byť policajtom, ochraňovať dárebákov.
Mohol som byť aj lekárom, z úplatkov kupovať fáro.
Žil by som si skvelý život a nič by ma netrápilo,
svedomie by nikdy neťažilo!

Mohol som byť politikom, z klamstiev by sa dobre žilo.
Mohol som byť aj farárom, vatikánskym honorárom.
Žil by som si skvelý život a nič by ma netrápilo,
svedomie by nikdy neťažilo!

R:
Ale ja som - zostal sebou.
Nedal som sa - strhnúť dobou.
Nepredal svoj život!
Vybral som si - ťažšiu cestu.
Plával som vždy - proti prúdu.
Punk-rock je moj život!

Mohol som byť biznismenom
a kradnúť pod cudzím menom.
Mohol som byť aj dealerom,
drogy tlačiť vaším deťom.
Žil by som si skvelý život a nič by ma netrápilo,
svedomie by nikdy neťažilo!

R:
Ale ja som - zostal sebou.
Nedal som sa - strhnúť dobou.
Nepredal svoj život!
Vybral som si - ťažšiu cestu.
Plával som vždy - proti prúdu.
Punk-rock je moj život!
 


Komentáře

1 *wif *wif | Web | 27. prosince 2010 v 17:09 | Reagovat

Takhle se oholit, to je celkem odvážný.
Vážně zajímavá otázka, jestli je anarchie dobrá... No, ale rozhodně to není špatné.
Barevné číro...mmh
Dobrá písnička, možná trochu víc prozkoumám tuhle kapelu, slovenština je krásná.

2 Es. Es. | Web | 27. prosince 2010 v 17:23 | Reagovat

Možná už mi svítá o tom kdo si.. :D
O anarchii už jsem slyšela hodně, ale vlastně taky nějak moc nevím co to je.. Nic proti punkerům, každý má vlastní styl ne ;) Takže je ani neodsuzuji a musím uznat, že některé punkové písničky jsou fakt úžasné :)) Tak to ani já nechápu tvojí kamarádku :D vážně divný mít strach jen z toho kluka a z tý holky na fotce ne.. To není normální nebo snad jo :D :D

3 Es. Es. | Web | 27. prosince 2010 v 17:24 | Reagovat

tak už si jsem jistá na 90% o koho se jedná.. už podle těch oblíbených mi to pomalu začíná docházet :D

4 Therine♥ Therine♥ | Web | 27. prosince 2010 v 17:48 | Reagovat

Punk-rock je můj život! :)
já jsem si vždycky říkala, nic proti tobě, že punkeři jsou padlí na hlavu. Že nemaj v hlavě nic jinýho než drogy, chlast a tak. pak jsem se ale zamyslela, punk-rock poslouchám ale nevím jestli být anarchistou a nosit číra, kanady.. Líbí se mi týpci, kteří mají pankáče a okovaný pásky ale i normální jso ufajn. Tím tě nějak neodsuzuju:) Jsi hrozně fajn a já začínám měnit názory na styly :) Tvá kámoška je trochu padlá na hlavu? :D Ale tak co. Každý má něco.
Písnička hodně dobrá!  :))

5 Mandragorka Mandragorka | Web | 27. prosince 2010 v 22:31 | Reagovat

Já jsem hroznej strašpytel :D. Ale já se vážně asi bojim všech ať jde o punkáče nebo paní na úřadě. Trochu sociofobik no :). Na druhou stranu na tom jednom koncertu už jsem se těch osob tolik neděsila, ale abych s někym prohodila slovo, tak to ještě ne :).
   A ta pisníčka má něco do sebe. Teda punkrock můj život není :D, ale je výborná :).

6 TheJmoto TheJmoto | Web | 28. prosince 2010 v 17:42 | Reagovat

kdysi na základku chodil jeden takovej vyholenej týpek, jmenoval se Pinďa (oficiální jméno fakt neznám) :D a byl docela hustej. Byla s ním sranda a rozhodně bych neřekla, že byl zlý :)
Asi bych se spíš bála těch nacistů. Takoví lidi, co vyznávají Hitlera mi nahánějí hrůzu. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama